Майбутнім першокласникам
Зворотній звязок
Школа раннього розвитку
Нова українська школа
Календар навчання
Сторінка медичної сестри
Протидія булінгу

Небезпечні ігри, в які грають наші діти

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

 Небезпечні ігри, в які грають наші діти.

 У соцмережах з’явилися групи, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що даний вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям зводять рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами. Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку фотографуються та знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

Також відомо, що для того, щоб вступити в такі групи, потрібно надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті. Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання та час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

Всього надається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора).

Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

Причому, всі завдання підліток отримує о 4.20. І це невипадково, адже саме в цей час наша психіка є найбільш незахищеною. Через збитий режим настає апатія, бажання спілкуватися стає менше, особливо з тими, хто близько, оскільки навколишні звикли бачити людину по-іншому.

У поліції відзначають, що якщо підліток долучився до так званої “групи смерті”, задовольнив свою цікавість та намагається покинути “гру”, адміністратори таких груп вдаються до шантажу і погроз (вбити рідних, виставити особисті фото). При цьому злочинці використовують інформацію, отриману безпосередньо від самого учасника або від приведених ним друзів. Оперативники наголошують, що такі дії модераторів груп смерті є маніпуляцією і не несуть реальної загрози.

У зв’язку з цим, батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:

  • приділяти більшу увагу психологічному стану дитини: звертайте увагу на всі зміни, які відбуваються в поведінці і психологічному стані вашої дитини (зміна режиму сну,  проблеми з прокиданням вранці, замкненість, небажання спілкуватися, ризикована поведінка тощо);
  • перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита;
  • по можливості перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти зміст спілкування в приватних чатах;
  • звертати увагу на коло спілкування дитини;
  • намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
  • обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
  • встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

І саме головне, розмовляйте з дитиною, цікавтеся її життям і переживаннями, надавайте їй підтримку.  Тоді в неї не буде необхідності шукати все це в Інтернеті.

Тільки протягом 12 лютого в цих групах було виявлено 13 тисяч українських користувачів. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів. Тому, при виявленні таких груп самостійно, Департамент Кіберполіції України просить негайно повідомляти до кіберполіції (сайт Департаменту Кіберполіції України – https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), на телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні)) та до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

 

Єдина школа
Віртуальна вчительська
НМТ
Асинхронне навчання
Дистанційне навчання
Інформація для переселенців
Вибір на користь України
Платні освітні послуги
Корисні посилання