Доступність освіти

Умови доступності освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами в Черкаській спеціалізованій школі №27  I -III ступенів ім. М.К. Путейка Черкаської міської ради Черкаської області

В          Черкаській спеціалізованій школі №27 I -III ступенів ім. М.К. Путейка Черкаської міської ради Черкаської області особам з особливими освітніми потребами освіта надається нарівні з іншими особами, у тому числі шляхом створення належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.

У 2022-2023 навчальному році у закладі відкрито 1 клас (3 кл.) з інклюзивною формою навчання. З учнем працюють досвідчені вчителі, асистент вчителя, практичний психолог, логопед.

Заклад співпрацює з КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської міської ради  Черкаської області,де можуть отримати консультації  педагогічні працівники з питань роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, батьки та учні.

У ЧСШ 27 організовано додаткові освітні послуги – індивідуальні корекційно-розвиткові заняття  практичного психолога та індивідуальні корекційно-розвиткові заняття логопеда.

Для учня з інклюзивною формою навчання адаптовано навчальні програми та плани, створено позитивний клімат шкільного середовища;

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення, враховано використання кольорів, розташування меблів і обладнання відповідно до санітарних вимог. У закладі дотримується тепловий режим. Забезпечується регулярність вологого прибирання та провітрювання.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

Створено належні умови для перебування у закладі дітей з особливими освітніми потребами: зроблено помітки на сходах; організовано чергування; наявність внутрішнього туалету; виконано поточний ремонт класних кімнат.

Заклад планує проведення робіт зі  встановлення пандуса та обладнання необхідних місць руху поручнями, з облаштування кімнати релаксації.