Майбутнім першокласникам
Протидія булінгу

Для педагогів

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГАМ: ПРАВИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

Головна мета дистанційного навчання під час війни – не засвоєння нових знать, а психологічна підтримка, спілкування, переключення уваги дітей.

Саме зараз завдання вчителя – допомогти дітям повернути, створити хоч невеликий простір безпеки. Багато хто з дітей перебувають у стані шоку. Не можна допустити того, що може стати тригером для травматичних реакцій, тому уважність, емпатійність, почуття такту та відчуття опори дуже важливі.

• Жодних негативних оцінок, об’ємних домашніх завдань тощо – навчання повинно стати допомогою дитині, а не черговим стресом та хвилюваннями.
  • Зараз не час планувати уроки на вивчення нового матеріалу. Заняття мають бути орієнтованими на повторювання – це буде ефективніше.
  • Не забувайте про загальні правила дистанційного навчання та гігієну користування гаджетами.
  • Ставтеся з розумінням до дитячої розсіяності, неуважності та інертності під час онлайн уроків.
  • Вчителі мають підбадьорювати дітей, а не залякувати негативом під час уроків. А відволікатися варто лише на підтримку та турботу, а не на актуальні новини.
  • Якщо в роботі плануєте створювати щось із частин, наприклад кубиків, пам’ятайте: якщо деталі руйнуватимуться, це може нагадувати дітям зруйнований будинок. До того ж будьте уважні до звуків, що використовуються в супроводі.
  • Не пропонуйте дітям жодних образів воєнної техніки. Приймається лише той варіант, коли вони самі хочуть намалювати, виліпити чи обговорити це. Натомість працюйте над образами сили та стійкості й частіше просіть дитину намалювати, зобразити те, що є її силою.
  • Якщо дитина починає говорити, що б вона не говорила, ми її слухаємо й не перебиваємо! Киваємо, підтримуємо й наприкінці робимо акцент на тому, що навіть слухати – це дуже важко. Далі можна сказати: «Але я бачу, який ти сильний і як ти справляєшся». Проте не давайте порад, поки вас не попросили про це.
  • Навчання у такий складний час – це новий виклик для педагогів, але знайте, що ваша безумовна любов до дітей та підтримка допоможе їм стабілізувати психологічний стан.

Пам’ятайте

Педагог – не психолог, тому якщо ви побачили, що ваш учень надто тривожний, плаксивий або агресивний, одразу зверніться до психолога закладу для подальшої психологічної підтримки дитини.

Інформація для переселенців
Віртуальна вчительська