Всеукраїнська акція 16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться всеукраїнська акція  ”16 днів проти насильства“.

Протягом акції психологічною службою та педагогічним колективом нашої школи були проведені різноманітні заходи, а саме:

– анкетування «Явища шкільного та домашнього насильства» з метою виявлення обізнаності школярів щодо проявів насильства в сім’ї та школі (участь в анкетуванні прийняли 246 учнів 7–11 класів);

– година психолога для учнів 9-х та 10-Б класу «Подолаємо конфлікти дружною командою» для згуртування колективу, розвитку  вербального і невербального спілкування та навичок саморегуляції (за участю завуча з виховної роботи);

– заняття з елементами тренінгу «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» для учнів 8-х класів;

– перегляд та обговорення на уроках біології відео “ВІЛ/СНІД – виклик людству” (учні 9-11 класів);

– виховна година класоводів 4-х класів “Права і обов’язки дітей” з переглядом та обговоренням мультфільму “Права дітей” (на основі казок) та відеопрезентації “Права і обов’язки дітей”;

– виставка малюнків учнів 4-х класів “Я маю право”.

Пам’ятка батькам

1. Першим університетом життя для дитини є та сім’я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, аби створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.
  2. Сприймайте дитину як особистість: єдину, унікальну і неповторну.
  3. Не виражайте занадто часто свого незадоволення, критики – це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.
  4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.
  5. Ніколи не говоріть дитині, що вона погана. Потрібно критикувати вчинки дитини, а не саму дитину.
  6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.
  7. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.
  8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.
  9. Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».
  10. Завжди давайте дитині шанс стати кращою.
  11. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.