День української писемності

У  І (шкільному) етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім..Петра Яцика  в Черкаській спеціалізованій школі № 27 взяло участь 614 осіб.

Традиційно День української писемності та мови в Черкаській спеціалізованій школі №27 розпочався з урочистої лінійки, яку підготували і провели учні 11-х класів під керівництвом учителя української мови та літератури Войнової О.В. Звучали вірші, пісні, «прийшли на свято» навіть Кирило й Мефодій.

О 9.00 годині розпочався І (шкільний) етап ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.Петра Яцика. Переможцями конкурсу стали: Софія (5-Аклас),  (6-Б клас) (7-В клас), (8-А клас), Зумбарєва Марія (9-А клас) Кошова Анна (10-Б клас), Костюк Олександра (11-Б клас).

Учні 6-8 класів охоче взяли участь у конкурсі стіннівок на таку тематику: «Бринить, співає рідна мова», «Найпоширеніші помилки в українській мові», «Видатні мовознавці». Під час виготовлення газет школярі продемонстрували не лише знання рідної мови, а показали свої творчі здібності.

П ятикласники взяли участь у мовному ранкові «Мовограй» та конкурсі кросвордів, під час якого продемонстрували знання лексичного складу української мови.

Гра-конкурс «Мова наша рідна» сподобалася учням 7-8 класів.

На дітей 9-х класів чекав квест «Мовні цікавинки».

Учні 9-х класів були також задіяні в ігровому проекті «Щасливий випадок».

«Заговори, щоб я тебе побачив» – під таким гаслом зібралися за  круглим столом учні 10-х класів, їхні вчителі української мови та класні керівники.

pic_2

Учні 11-х взяли участь у заході «Філологічна еврика».

У бібліотеці була обладнана тематична виставка «Єдиний скарб у тебе – рідна мова».

Окрім зазначених вище заходів,  в День української писемності та мови в Черкаській спеціалізованій школі № 27 проходила акція «Говорімо українською!». Вихованці закладу  спілкувалися українською мовою не лише на уроках, а й під час перерв у неформальній обстановці. До акції долучилися й учні класів, у яких викладання базових предметів ведеться російською мовою.

Святкування Дня української писемності та мови стало надзвичайно популярним у навчальному закладі. Учні чекають можливості спробувати свої сили в різноманітних конкурсах, а вчителі –  виявити творчі обдарування.

pic_3